Kas ir vīraks? No kā izgatavo vīraku? Kā to pareizi lietot un iegādāties?
Visas atbildes atradīsi šajā rakstā!
Mazliet no vēstures:
Vīraks ir viela, kas tiek sadedzināta, lai iegūtu smaržu un dūmus. Faktiski vārds “vīraks” ir cēlies no latīņu vārda, kas nozīmē “dedzināt”.
Vīrakus mēs atpazīstam kopš seniem laikiem — tos izmantoja reliģiskajos rituālos Senajā Ēģiptē, Babilonijā un Grieķijā. Gadsimtu gaitā līdz mūsdienām cilvēki visā pasaulē ir izmantojuši vīrakus dažādu iemeslu dēļ, tostarp kā:
- dažādu reliģisko prakšu sastāvdaļa
- līdzeklis, lai novērstu nepatīkamas smakas
- veids, kā atvairīt dēmonus vai ļaunos garus
No kā sastāv vīraks?
Vīraks parasti sastāv no aromātiska materiāla, kas rada smaržu, un degoša saistmateriāla, kas tos satur kopā noteiktā formā.
Aromātiskie materiāli, ko izmanto vīraka pagatavošanai, parasti ir augu izcelsmes un var ietvert dažādus sveķus, mizas, sēklas, saknes un ziedus.
Īpašiem vīrakiem izmantotās sastāvdaļas var atšķirties atkarībā no reģiona un ražotāja. Daži specifiski aromātisko sastāvdaļu piemēri, kurus Tu varētu atpazīt:
- kanēlis
- vīraks
- muskuss
- pačūlija
- sandalkoks
Vīrakos atrodamais viegli uzliesmojoša saistviela, kas aizdegas, ļaujot vīrakam degt un radīt dūmus. Izmantotie materiāli atšķiras, taču tie var ietvert tādas lietas kā kokogles vai koksnes pulveri. Ļoti svarīgi, lai vīrakā netiek izmantotas toksiskas vielas, tādēļ vienmēr iegādājies vīraku tikai no uzticama ražotāja vai piegādātāja!
Mēs savā veikalā esam izvietojuši tikai pārbaudītus un sertificētu ražotāju vīrakus.
Kā dedzināt vīraku pareizi?
Vīraks ir pieejams dažādās formās, piemēram:
- spoles
- konusi
- pulveri
- nūjiņas
- stienīši
- sveķu gabaliņi
Lai sadedzinātu vīraku, vispirms to viegli aizdedzina. Piemēram, lai sadedzinātu vīraka kociņu, izmantojiet šķiltavu vai sērkociņu, lai aizdedzinātu tikai vīraka galu. Kad vīraks ir aizdedzināts, viegli nodzēs liesmu, vienkārši nopūšot. Sagaidi kad spīdēs maza oglīte un sāks smaržot smaržīgie dūmi.
Vīraka degšanas laiks atšķiras atkarībā no tā formas un lieluma. Piemēram, vīraks var degt no 5 līdz pat 90 minūtēm!
Kad vīraks būs izdedzis, tas nodzisīs pats. Paliks tikai pelni, dūmu nogulsnes un iespējams ēterisko eļļu paliekas.
Vīraks protams ir ugunsbīstams, tādēļ OBLIGĀTI izmantojiet vīraka degli, ugunsdrošu trauku vai statīvu.
Nekad neatstājiet degošus vīrakus bez uzraudzības!
Kādas ir populārākās vīraku formas?
1.Nūjiņa
Tā kā nūjiņas tipa vīraks deg vienmērīgi, to maigais aromāts pastāvīgi izplatās. Piemērots privātai telpai, lai pats izbaudītu aromātu esot tuvumā.
2. Konuss
Konusveida vīraks sniedz intensīvu aromātu īsā laikā, un tos lieliski var izmantot lielā telpā, piemēram, ģimenes istabā vai pie ieejas foajē.
Ņemiet vērā, ka ir 2 veidu konusi! Klasiskie, kuru dūmi iet uz debesīm un ar Krītošo dūmu efektu. Tiem nepieciešams speciāls statīvs, lai izbaudītu šo vīraku dūmu skaistumu un tie nenodzistu lietošanas laikā.
3. Spirāle
Spoles tipa vīraks deg visilgāk (līdz pat 2 stundām), to mēdz izmantot garos rituālos, meditācijās un pasākumos. Ikdienai šie vīraki ir pārāk spēcīgi.
Vēlies izmēģināt vīrakus? Iesakām apmeklēt mūsu speciāli izveidoto vīraku sadaļu: